Загальні умови електропостачання
Законодавство України надає Споживачам право на вибір Постачальника електричної енергії.
Ми можемо запропонувати постачання електроенергії будь-яким категоріям Споживачів, крім населення, а також за виключенням Споживачів, які відповідно до законодавства користуються зниженими (пільговими) тарифами. Це вимушене обмеження, пов’язане з державною ціновою політикою щодо цих категорій Споживачів.
Із змістом основних актів законодавства, що регламентують діяльність ринку електричної енергії Ви можете ознайомитися тут.
Варто зазначити, що умови роботи на ринку електроенергії очікують істотні зміни, які пов’язані із втіленням вимог «третього енергопакету» ЄС. Відповідний закон (ЗУ «Про ринок електричної енергії») прийнятий Верховною Радою України 13 квітня 2017 року.
В якості Постачальника електричної енергії ТОВ "Агенція інвестиційного менеджменту" пропонує своїм Споживачам:
- розрахунки за прозорими цінами;
- оплату спожитої електроенергії за сприятливим графіком;
- відсутність лімітування та відповідальності за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності;
- оплату передачі електроенергії мережами енергорозподільних компаній за рахунок ТОВ «АІМ».
Важливо!
Умовою зміни постачальника є відсутність заборгованості перед попереднім Постачальником!
Постачання електроенергії можливе за умови наявності автоматизованих систем обліку спожитої електроенергії.
Чинна модель ринку електроенергії функціонує таким чином, що економічні результати постачання електроенергії залежать від двох основних факторів:
- добового профілю навантаження споживача (тобто співвідношень обсягів електроенергії, які споживаються в різні періоди доби);
- території (області) на якій розташований Споживач та відповідної електророзподільної компанії (обленерго), до мереж якої споживач приєднаний.
Стандарти якості електричної енергії
Якість електричної енергії - це сукупність властивостей електричної енергії відповідно до встановлених стандартів, які визначають ступінь її придатності для використання за призначенням. Відповідно до положень п. 11.4.6 гл. 11.4 розд. XI Кодексу систем розподілу, параметри якості електроенергії в точках приєднання споживачів в нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загальної призначеності».
Для більш точного формулювання комерційної пропозиції та розробки проекту Договору про постачання електроенергії просимо надати інформацію відповідно до опитувального листа.
Повідомляємо також про розміри часток кожного джерела енергії у загальній структурі балансу електричної енергії, купленої ТОВ «АІМ» за попередній рік.
Якщо Ви зацікавлені в постачанні електричної енергії, пропонуємо ознайомитися з інформацією, розміщеною на нашому сайті, та звернутися до нас одним з таких способів:
- за телефоном +380 44 585 74 32;
- електронною поштою за адресою:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ; - письмово за адресою: Україна, 04071, м. Київ, вул. Спаська, 5;
- особисто відвідавши наш офіс за адресою: Україна, 04071, м. Київ, вул. Спаська, 5 (з 09-00 до 18-00 крім вихідних та святкових днів).
Опитувальний лист
Перелік питань для формування комерційної пропозиції щодо постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом:
- Місячні обсяги споживання електричної енергії (за класами напруги) - за останній рік.
- Застосування тарифів, диференційованих за періодами часу. Якщо такі тарифи застосовуються, просимо надати типові обсяги споживання електроенергії за зонами доби.
- Наявність лічильників електричної енергії та автоматизованих систем, що забезпечують диференційний (погодинний) облік електричної енергії у точках обліку з максимальним місячним споживанням активної електричної енергії понад 50 тис. кВт.год. Якщо такі засоби обліку відсутні, просимо повідомити кількість лічильників, що мають бути встановлені для виконання визначеної вище вимоги, або стан впровадження ЛУЗОД або АСКОЕ.
- Терміни оплати спожитої електричної енергії відповідно до договору, межі розрахункового періоду.
- Інформація щодо графіків навантаження підприємства у наявній формі:
- або погодинні обсяги споживання електроенергії за типовий місяць роботи підприємства (у разі наявності ЛУЗОД або АСКОЕ);
- або графіки навантаження зимового та літнього режимних днів.
Інформацію просимо надати електронною поштою:
Проект договору
Пропонуємо Вам постачання електричної енергії на умовах Публічного договору та Комерційних пропозицій:
Процес укладення Договорів про постачання електричної енергії регламентується Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14.03.2018 №312 (далі – Правила).
Дотримання умов Правил сприятиме швидкому та безперешкодному виконанню процедур з укладення Договору та початку постачання електроенергії.
Договір про постачання електричної енергії може бути укладений у паперовій формі за індивідуально визначеними умовами (згідно абзацу третього п.3.2.5 Правил),
Комерційні пропозиції діють на всій території України, за виключенням регіонів, надання послуг постачання в яких обмежено на певний період часу діючими законодавчими Актами та нормативними документами.
Якщо Ви бажаєте укласти Договір з умовами, відмінними від запропонованих у наведених Комерційних пропозиціях – ми готові до обговорення індивідуальних умов з урахуванням Ваших побажань |
Ціни на електроенергію
Ціна на електроенергію, спожиту Споживачем у відповідному розрахунковому місяці визначається за формулою:
Цфакт = ((Врдн+ Вбр– – Вбр+)/Ефакт + Т)*(1+П), грн./кВт.год, де:
Врдн – вартість закупівлі електричної енергії на ринку «на добу наперед» (далі – РДН) згідно Заявок Споживача, поданих відповідно до п.4 цієї Комерційної пропозиції. Визначається як сума добутків годинних обсягів споживання електричної енергії, заявлених Споживачем, та відповідних годинних цін, які склалися на РДН (з урахуванням плати за послуги оператора РДН), грн.;
Вбр– – вартість небалансів при перевищенні фактичних годинних обсягів споживання електроенергії Споживачем над обсягами, заявленими Споживачем на ці години доби розрахункового місяця (далі – обсяги перевищення споживання). Визначається як сума добутків годинних обсягів перевищення споживання та відповідних годинних цін Балансуючого ринку України, за якими Постачальник купує обсяги перевищення споживання, грн.;
Вбр+ – вартість небалансів при перевищенні заявлених Споживачем годинних обсягів споживання електроенергії над обсягами, фактично спожитими у ці години доби розрахункового місяця (далі – обсяги перевищення заявки). Визначається як сума добутків годинних обсягів перевищення заявки та відповідних годинних цін Балансуючого ринку України, за якими Постачальник продає обсяги перевищення заявки, грн.;
Ефакт – фактичний обсяг споживання електричної енергії Споживачем за розрахунковий місяць, кВт.год;
Т – тариф на передачу електричної енергії оператора систем передачі (ОСП) - ДП «НЕК «УКРЕНЕРГО», що діє у відповідному розрахунковому періоді, грн./кВт.год.
У разі безпосереднього приєднання Споживача (частково або повністю) до мереж ОСП, оплата вартості передачі електричної енергії проводиться Споживачем напряму ДП «НЕК «УКРЕНЕРГО», а тариф на передачу не враховується у формулі;
П – націнка Постачальника (у відносних одиницях), яка для цієї комерційної пропозиції дорівнює:
Розмір винагороди Постачальника, в.о. |
Обсяг фактичного споживання електричної енергії Споживачем за відповідний розрахунковий місяць |
0,08 |
до 50 000 кВт.год |
0,07 |
від 50 001 кВт.год до 100 000 кВт.год |
0,06 |
від 100 001 кВт.год до 500 000 кВт.год |
0,05 |
від 500 001 кВт.год до 1 000 000 кВт.год |
0,04 |
від 1 000 001 кВт.год до 3 000 000 кВт.год |
0,03 |
від 3 000 001 кВт.год до 12 000 000 кВт.год |
0,02 |
12 000 001 кВт.год та більше |
Постачальник у термін до 08 числа місяця, наступного за розрахунковим, надає Споживачу електронною поштою деталізований розрахунок ціни на електроенергію за розрахунковий місяць у форматі Exсel, а також надсилає на поштову адресу Споживача таку інформацію, завірену підписом та печаткою Постачальника:
- розрахунок ціни на електроенергію за розрахунковий місяць;
- оптову ринкову ціну за кожну годину кожної доби розрахункового місяця.
Порядок оплати
Оплата за електричну енергію здійснюється Споживачем ініціативно або на підставі рахунків, виставлених Постачальником, шляхом перерахування грошових коштів на рахунок Постачальника у такі терміни:
до 25-го числа місяця, що передує розрахунковому |
– 30% вартості договірної величини споживання електроенергії; |
до 1-го числа розрахункового місяця |
– 17% вартості договірної величини споживання електроенергії; |
до 10-го числа розрахункового місяця |
– 17% вартості договірної величини споживання електроенергії; |
до 15-го числа розрахункового місяця |
– 17% вартості договірної величини споживання електроенергії; |
до 20-го числа розрахункового місяця |
– 17% вартості договірної величини споживання електроенергії. |
Вартість договірної величини споживання електричної енергії визначається за середньою ціною електричної енергії, що склалася на РДН у період з 01 по 20 число попереднього місяця, збільшеною на величину тарифу на передачу електричної енергії, та договірною величиною споживання електроенергії згідно Договору про постачання електричної енергії.
Оплата за електричну енергію здійснюється Споживачем з урахуванням податку на додану вартість на рахунок із спеціальним режимом використання Постачальника, відкритий в уповноваженому банку.
Порядок розгляду звернень і скарг
Якщо в процесі постачання енергоресурсів виникнуть питання або скарги, Ви можете звернутися до нас у один з таких способів:
- за телефоном +380 44 585 74 32;
- електронною поштою за адресою:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ; - письмово за адресою: Україна, 04071, м. Київ, вул. Спаська, 5;
- особисто відвідавши наш офіс за адресою: Україна, 04071, м. Київ, вул. Спаська, 5 (з 09-00 до 18-00 крім вихідних та святкових днів).
Відповідальна особа за розгляд звернень та скарг –
У залежності від характеру скарг та звернень нами будуть у найкоротші терміни вжиті відповідні заходи.
Звернення, які стосуються якості та надійності постачання нами енергоносіїв, а також повідомлення про загрозу електробезпеки будуть розглянуті негайно.
Термін відповіді на письмові звернення – не більше 15 робочих днів з дати отримання нами Вашого письмового звернення.
Крім того, з питань дотримання вимог законодавства у сфері енергетики Ви можете звернутися до:
- Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
- Державної інспекції енергетичного нагляду України
- Антимонопольного комітету України
Мобільний додаток «Енергетика онлайн»,
Цей додаток передбачає можливість подавати скарги до компаній – постачальників послуг за неякісно надані послуги у сферах електро- і газопостачання.